REKOLEKCJE

    DNI SKUPIENIA
Zapraszamy na Dni Skupienia wszystkich mężczyzn od 17 roku życia, którzy pragną odkryć piękno Bożej miłości. Jest to kilka dni spędzonych w seminarium Księży Misjonarzy w Krakowie. Jest to również okazja, aby poznać nasze Zgromadzenie, duchowość św. Wincentego a Paulo i rozeznać, w jaki sposób Bóg powołuje mnie do świętości. 

Ale przede wszystkim jest to czas spotkania:

# Z Bogiem. Możesz pogłębić swoją relację z Jezusem, trochę lepiej Go poznać, posłuchać Jego słów. Modlitwa. Adoracja. Eucharystia. Liturgia Godzin. Nabożeństwo. Spowiedź.

# Z ludźmi. Okazja, by porozmawiać z duszpasterzem, klerykami, zaproszonymi gośćmi i młodymi, którzy szukają swojej drogi. Praca w grupach. Konferencje. Dyskusje. Dzielenie się. Kawa.

# Z samym sobą. Szansa na wyciszenie, przyjrzenie się sobie, odkrycie co jest dla mnie ważne. Cisza. Rachunek sumienia. Lektura Słowa Bożego.

  W tym roku chcemy na nowo odkryć znaczenie i moc Eucharystii. Doświadczyć, że ona jest wielkim darem. W centrum Eucharystii jest Jezus - wzór dla każdego mężczyzny. Dzięki komunii z Nim łatwiej znaleźć swoje miejsce w Kościele i odkryć szczęście. Święty Wincentego a Paulo, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy, powiedział: Nasz Pan ustanowił Najświętszy Sakrament jako podstawę życia religijnego. Uczynił to w nocy przed męką jako uroczysty testament wyrażający Jego nieskończoną miłość ku rodzajowi ludzkiemu.

  Nie byłeś na wcześniejszych Dniach Skupienia? Spokojnie, każde z nich jest niezależne i możesz przyjechać na wybrane. Tylko pamiętaj - liczba miejsc jest ograniczona!

Masz pytanie? Napisz do nas na powolaniacm@misjonarze.pl lub na fb.com/MlodziezWincentynska.    


Najbliższe Dni Skupienia:

  • Ciało Chrystusa
    Miejsce: Seminarium Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, ul. Stradomska 4, Kraków
    Termin: 21-23 lutego 2020 - zjazd w piątek do godz. 20:00, koniec w niedzielę ok. godz. 13:00 (po obiedzie)
    Termin zgłoszeń: 10 lutego - wyłącznie mailowo na adres: powolaniacm@misjonarze.pl podając swoje imię, nazwisko, datę urodzenia, miejscowość skąd pochodzisz, a jeśli przyjeżdżasz po raz pierwszy także kilka słów o sobie.


  • Idźcie w pokoju - 19-21.06.2020